בנייה משלב השלד ועד המפתח
 
ייעוץ וליווי צמודים
 
עבודות גמר ברמת גימור גבוהה.
 
 
 
 
שיפוצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בונים את בית חלומותיכם

 
 
בונים את בית חלומותיכם
רכשתם קרקע, ואתם מתכננים להתחיל בבניית בית חלומותיכם? הבה ונדבר על תהליכי הבנייה המקובלים כיום בישראל.
 
קבלת אישורים
כידוע, שום בנייה במדינת ישראל לא יכולה להתחיל ללא אישורים של ועדת התכנון האזורית. כדי להגיש בקשה לאישור בנייה, יש לפנות בראש ובראשונה למודד קרקע, אשר יפרט בצורה מקצועית ומדויקת כיצד נראה האזור המתוכנן לבנייה. ועדת התכנון צריכה להחזיר תשובה הכוללת פרטים כגון המיקום והגודל של הבית ביחס לבתים האחרים באזור.
 
הנתונים שהתקבלו מוועדת התכנון חיוניים עבור האדריכל, שמתכנן את הבית, ועבור המהנדס, שאחראי על בנייתו. לאחר קבלת ההנחיות של הוועדה, אפשר לגשת לתכנון המבנה. האדריכל מכין מסמך המפרט את החתכים ואת החזית של הבית, והמהנדס מפרט את תוכנית הביצוע. לאחר הגשת המסמך החתום לוועדה, היא תחזיר רשימת דרישות לשינוי. בנוסף, חשוב לקבל אישורים גם מחברות תשתיות, כגון חברת חשמל, חברת המים האזורית ועוד.
 
 
 
בונים נכון - הצד המעשי
 
 
קובעים לוחות זמנים
חשוב לקבוע לוחות זמנים ברורים להתקדמותו של הפרויקט. מה שחשוב הוא לתכנן באיזה תאריך מגיעים לאבני דרך בבניית הבית, כאשר חריגות קטנות ייתכנו בהחלט, אך חריגות מאבני היסוד אינן מקובלות. אבני יסוד הם סיום בניית מרתף, סיום בניית קומה ראשונה, סיום בניית קומה שנייה וסיום בניית גג (כמובן אם יש יותר או פחות מ-2 קומות, הלו"ז ישתנה בהתאם). עבודות כגון גמר ופיתוח יכולות לנוע בתוך טווח זמן הגיוני, שכן לא יגרמו לעיכובים משמעותיים בפרויקט. חריגה מאבני יסוד תגרור בהכרח איחורים כואבים.
 
מתחילים בבנייה
כאן נכנס לתמונה מהנדס הבניין, שמתחיל בהקמת השלד, כלומר בניית יסודות, עמודים, קירות, רצפות, תקרות וכמובן הגג. שלב זה מהווה את בסיס הפרויקט, ועליו מתחילים לעבוד הקבלנים האחרים. חשמלאי מלווה את העבודות כבר מההתחלה, שכן הוא אחראי על הארקת יסוד, בנוסף הוא צריך להכין את כל ההכנות למערכת חשמל הזמנית, לצורך תהליכי הבנייה, ולאחר מכן את התשתית למערכות הקבועות. 
 
 
הצד המעשי - קבלן שלד
 
 
עבודות גמר
לאחר שהשלד של הבית כבר עומד, נכנסים לעבודה קבלני אינסטלציה, טיח, מסגרים, קבלני אלומיניום ועוד. חלקם עובדים במקביל האחד לשני, וחלקם תלויים בעבודה של אחרים. כך למשל, הרצף לא יכול להניח את הקרמיקה לפני שקבלן אינסטלציה רישת את כל הבית בצינורות מים.
 
עבודות פיתוח
קבלן הפיתוח עובד על כל מה שמחוץ לבית – ניקוי השטח מפסולת בניין, סלילת כבישים ומדרכות, בניית גדרות ועוד. במידה והבית התברך בשטח אדמה משמעותי יחסית, כדאי להזמין גם אדריכל נוף שיעזור לכם לתכנן גינה נחמדה ונעימה. עבודות הפיתוח יכולות להתבצע במקביל לעבודות הגמר, אך חשוב לשים לב שלא תיווצר עוד ועוד פסולת שתגרום להפרעה לעבודות הפיתוח.
 
 
חברת הצד המעשי גאה ללוות אתכם בבניית בית חלומותיכם, ולתרום לכם מניסיונה הנרחב בתחום הבנייה והשיפוץ. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 קיבוץ יקום   •  טל': 9524642 - 09, פקס: 9524196 - 09  •  דוא"ל: hatzer@yakum.co.il  •

מִצאו אותנו בגוגל פלוס


 
+1