בנייה משלב השלד ועד המפתח
 
ייעוץ וליווי צמודים
 
עבודות גמר ברמת גימור גבוהה.
 
 
 
 
שיפוצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מאמר שיפוץ דירה

 
 
 
 
 
 
 

 

שיפוץ דירה
 
 
 
שיפוץ דירה - הצד המעשי
 
 
 
 
 
ההחלטה על שיפוץ דירה דורשת תכנון מוקדם, שכן היא עשויה להסתכם בהוצאה של עשרות אלפי שקלים ואף יותר. אולם הבעיה הגדולה בשוק השיפוצים טמונה בעובדה שמדובר בשוק פרוץ לחלוטין, שבו המחירים אינם ברורים ואין כל רישום מסודר של בעלי המקצוע הפועלים בתחום. לכן, לפני שאתם מתחילים במלאכת השיפוצים בביתכם, כדאי שתקראו את ההמלצות של דודו צדוק מחברת הצד המעשי.
 
תכנון מוקדם טרם שיפוץ דירה
קל מאוד להיסחף כשמבצעים שיפוץ בדירה. מהחלטה לצבוע את חדר האמבטיה אתם יכולים להיגרר להחלפת כל הריצוף בבית, להחלפת הדלתות והחלונות ועוד. לכן, כל שיפוץ חייב להתחיל בתכנון מוקדם. חשבו היטב על הצרכים המיידיים שלכם ועל התקציב שעומד לרשותכם. קחו בחשבון גם חריגות מהתקציב בגלל הפתעות שיתגלו במהלך שיפוצים שכאלו, אך אל תחרגו מעבר ליכולתכם הכלכלית ומעבר לצורכיכם.
 
בחירת קבלן שיפוצים
כאמור, אין כל רישום מסודר של קבלני השיפוצים בארץ. בהתאחדות הקבלנים בישראל רשומים רק 420 קבלני שיפוצים, אך בפועל פועלים בארץ כ- 15,000 אנשי מקצוע שונים בתחום השיפוצים, לא מעט מהם הם חאפרים. תמיד עדיף לבחור בקבלן שיפוצים רשום, אך כדאי ואף רצוי להסתמך על המלצות ועל שיפוצים שראיתם במו עינכם.
 
קבלת הצעות מחיר
כמו בתחומים רבים אחרים, גם כשמדובר בשיפוץ הדירה חשוב מאוד לערוך סקר שוק ולהשוות מחירים. בין אם אתם מעוניינים בריצוף, בצביעה, בחיזוק מבנים, בבנייה קלה או בכל שיפוץ אחר, לעולם אל תבחרו בקבלן השיפוצים הראשון שאליו אתם פונים. היפגשו עם מספר אנשי מקצוע ותכננו ביחד את השיפוץ לפרטי פרטים. בקשו מכל בעל מקצוע שיכין לכם הצעת מחיר עם כתב כמויות המפרט את כל מה שכרוך בשיפוץ, ואת העלות של כל פריט: החל מסוג הצנרת שאתם מחליפים וכלה בסוג הצבע שבו תצבעו את הקיר. ניתן להעביר את אותו כתב כמויות (ללא מחירים) למספר קבלנים כדי לבדוק הפרשים בכמויות.
 
עשו זאת בעצמכם
אנשים רבים מעדיפים לבחור בשירותיו של קבלן שיפוצים שיעשה את כל העבודה עבורם: יקנה את חומרי הגלם ואביזרי הפרזול, יביא קבלני משנה מטעמו וכדומה, ובסוף רק יגיש להם חשבונית. שיטה זו אמנם חוסכת זמן, התרוצצויות ועצבים בטווח הקצר, אולם היא יכולה להיות פתח לצרות. תמיד מומלץ לרכוש בעצמכם את כל חומרי העבודה כדי להבטיח שקבלן השיפוצים לא מנסה לחסוך בהוצאותיו על חשבונכם. אך בכל אופן, הקפידו לבחור בעצמכם את אביזרי הפרזול, הכלים הסניטריים, טפטים, צבעים וכדומה.
 
הכינו חוזה עבודה
הקפידו לערוך חוזה עבודה עם קבלן השיפוצים. בחוזה תפורט כל הצעת המחיר וכן לוחות הזמנים לביצוע כל היבט בשיפוצים. בחוזה העבודה יש גם לכלול את הסדר התשלום: גובה המקדמה, אופן התשלום בסיום העבודה, אמצעי התשלום וכו'. לעולם אל תתפתו לשלם לקבלן השיפוצים את מלוא הסכום בטרם תחילת העבודה. כמו כן, מומלץ להוסיף לחוזה סעיף בונוס אם קבלן השיפוצים מסיים את עבודתו לפני הזמן.

*להלן צרפנו קישור מומלץ להסכם עבודה מומלץ:

לחצו לצפייה בהסכם עבודה מומלץ מהאתר של התאחדות קבלני השיפוצים
 
גלו מעורבות!
לעולם אל תשאירו את קבלן השיפוצים או את עובדיו לבצע את עבודתם מבלי להיות מעורבים בה. דרשו שהקבלן יעדכן אתכם בכל שלב בשיפוצים, אל תפריעו לאנשי המקצוע במהלך עבודתם אבל גם אל תתביישו לשאול שאלות, להעיר הערות ולהפגין נוכחות בדירה בזמן השיפוצים. יחס אישי, כיבוד קל ושתייה לעובדים תמיד יכולים לעזור.
 
לשאלות וקבלת הצעה פנו לדודו מהצד המעשי: 09-9524642 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 קיבוץ יקום   •  טל': 9524642 - 09, פקס: 9524196 - 09  •  דוא"ל: hatzer@yakum.co.il  •

מִצאו אותנו בגוגל פלוס


 
+1